ÖVRIGT / Textilier & Vintage / Tunika 9614040
*
nr 961 4040
Tunika
Marimekko, 60-tal, Stl 38 ca
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 20:41:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 13:43:37
1
Vinnande bud
- Tema
11 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design europa finland finsk marimekko norden nordeuropa nordeuropeisk textilier tunika vintage
-
5166 Duk
Hellinne, 200x150 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:59
-
5234 Duk
Linne, broderad, modell äldre, 130x200 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
5173 Dukar
2 st, + 6 servetter (oklippta), Draken, 120x150-29..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02
-
5232 Dukar
8 st, Linne & bomull
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:11
-
5235 Linnehanddukar
Oklippta & klippta, Almedals, Hellinne
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:27
-
5233 Mandarinärmar
4 st, broderade, Asien, 24x29 - 40x120 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:03
*
Tunika
Läs mer om 50/60-tal
nr 961 4040
Tunika
Marimekko, 60-tal, Stl 38 ca
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 13:43:37 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design europa finland finsk marimekko norden nordeuropa nordeuropeisk textilier tunika vintage
-
5166 Duk
Hellinne, 200x150 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:59 -
5234 Duk
Linne, broderad, modell äldre, 130x200 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
5173 Dukar
2 st, + 6 servetter (oklippta), Draken, 120x150-29..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02
-
5232 Dukar
8 st, Linne & bomull
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:11 -
5235 Linnehanddukar
Oklippta & klippta, Almedals, Hellinne
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:27 -
5233 Mandarinärmar
4 st, broderade, Asien, 24x29 - 40x120 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:03